Web Analytics

Puslapio greitis ir Core Web Vitals 2024

Seniau svarbiausias kriterijus buvo puslapio greitis, t.y per kiek laiko jis užsikrauna. Dabar šiek tiek viskas pasikeitė ir yra svarbu ne tik greitis, bet ir kaip atrodo puslapis kol jis kraunasi ir kaip greitai galima jį jau naudoti pilnai neužsikrovus.

Core Web Vitals skirta tam, kad Google žinotų kaip vartotojui sekasi naršyti puslapyje. Kaip greitai užsikrauna, kaip greitai puslapiai pradeda veikti ir ar nėra elementų slankiojimo kol kraunasi vyksta krovimo procesas.

Iš ko susideda Core Web Vitals?

LCP (Largest Contentful Paint) - šis kriterijus skaičiuoja kaip greitai naršyklėje užsikrauna jūsų didžiausias puslapio elementas. Priklausant nuo puslapio tai gali būti paveikslas, vaizdo įrašas ar tiesiog teksto blokas. Jeigu didžiausias elementas užsikrauna lėčiau nei per 2.5 sekundės, tai reiškia, kad Google supranta tai kaip problemą ir jūs turite tai sutvarkyti norėdami atitikti šiuos reikalavimus.

FID (First Input Delay) - tai kriterijus skaičiuojantis kiek trunka puslapio uždelsimas kraunant, kol lankytojas galiausiai turi galimybę naudotis puslapiu. Pavyzdžiui naudotis meniu ar tiesiog paslinkti žemyn. Jeigu tai trunka apie 0.1 sekundę reiškias jūsų puslapis kraunasi tikrai greitai.

CLS (Cumulative Layout Shift) - šis rodiklis matuoja kaip greitai jūsų puslapis palieka stabilus. Kai kraunasi dažnai matote kaip elementai keičia pozicijas kol grįžta į savo vietas, tad kuo greičiau tai įvyksta tuo geriau. Jeigu tai trunka ilgiau nei 2.5 sekundes, tai reiškia jums reikės pašalinti arba optimizuoti įvairius elementus.

Nuo ko priklauso šie Core Web Vitals rodikliai ir puslapio greitis?

Tai dažniausiai priklauso nuo internetinio puslapio techninės būklės. Pagrindiniai dalykai, kurie gali įtakoti greitį ir Core Web Vitals rodiklius:

  • Talpinimo vieta (hostingas) - per silpnas ir lėtas talpinimo planas arba tiekėjas
  • CDN - iš kokios vietos kraunasi puslapis
  • Css ir Javascript kodai gali būti per dideli ar nereikalingi arba tiesiog krautis netinkamu laiku
  • Paveiksliukai - būtina optimizuoti paveikslus ir sumažinti jų dydį
  • Peradresavimai (redirects) - puslapis turi perdaug peradresavimų iš vieno puslapio į kitą
  • Įskiepiai (plugins) - nereikalingi arba reikalaujantys per daug resursų

Kaip pamatuoti puslapio greitį ir Core Web Vitals?

Tai padaryti visiškai nesunku, jums tereikia apsilankyti PageSpeed Insights, tada suveskite norimą puslapio adresą ir po kelių akimirkų pamatysite koks yra greitis ir ko trūksta.

Core Web Vitals pavyzdys
Core Web Vitals pavyzdys

Taip pat galite pamatyti daugiau duomenų apie savo puslapio greitį ir Core Web Vitals trūkumus Google Search Console.

Duomenys kurie yra matomi Google Search Console

Aistis

SEO srityje dirbu jau daugiau nei 12 metų, per visą savo karjerą teko optimizuoti šimtus skirtingų svetainių, dirbti su įvairiais projektais, pasiekti itin gerų rezultatų paieškoje ir padidinti lankytojų srautus bei pardavimus.

Daugiau apie mane

Susiję įrašai

Kontaktai

Turite klausimų? Su manimi galite susisiekti įvariais būdais, tad pasirinkite sau patogiausią
Klaipėda, Dragūnų g.
+37062783190
info@aiskit.lt
Contact Form Demo (#3)
menu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram