Web Analytics

Facebook istorija - Pagrindiniai raidos etapai

 Kas yra Facebook ir kokia šio socialinio tinklo istorija?

Facebook yra socialinis tinklas, kuris leidžia bendrauti ir dalintis informacija su draugais ir šeima. Iš pradžių 2004 m. Facebook buvo sukurtas tik koledžo studentams, tačiau vėliau, bet kas turintis veikiantį elektroninį paštą galėjo prisijungti prie Facebook. Šiandien tai pats didžiausias socialinis tinklas su daugiau nei vienu milijardu vartotojų visame pasaulyje.

Šiame įraše pateiksiu mano nuomone, svarbiausius Facebook etapus, kurių dėka dabar galime naudotis šiuo socialiniu tinklu, kaip vienu efektyviausiu internetinės reklamos įrankiu.

2004 - Facebook startas

Facebook oficialiai buvo paleistas 2004 metais (Įkūrėjas - Mark Zuckerberg), kaip tinklas skirtas sujungti visus koledžų studentus iš viso pasaulio. Per kelerius metus šis tinklas išpopuliarėjo ir juo jau galėjo naudotis bet kas visame pasaulyje.

2006 - Facebook rėmėjų grupės ir reklama

Facebook sukūrė rėmėjų grupes, kurios leido Facebook naudotojiems  pasiekti jų pamėgtas įmones.

Taip pat pirmą kartą pasirodė Facebook reklama, kuri leido žmonėms reklamuoti savo verslus. Tačiau reklama tada buvo rodoma tik dešinėje Facebook pusėje.

2007 - Facebook puslapiai

Facebook sukūrė Facebook Puslapius, kurie buvo skirti įvairiems verslams, grupėms, organizacijoms, žvaigždėms ir kitiems, kurie norėjo kažką tai pristatyti Facebook tinkle.
Taip pat atsirado galimybė tapti puslapio Fanu.

2008 - "Engagement Ads"

Facebook norėdamas išlaikyti reklamą natūralią, pradėjo leisti reklamas komentuoti, pamėgti ir jomis dalintis.

2009 - Tikslesnis pasiekiamumas

Facebook sukūrė naujas galimybes pasiekti žmones pagal jų kalbą, lytį, darbo vietą, amžių, šeimyninį statusą ir pagal tam tikrus profilio raktažodžius.

2012 - Reklamos naujienų sraute

Facebook sukūrė galimybę reklamuotis žmonių naujienų sraute. Tokios reklamos tapo mažiau formalesnės ir labiau asmeniškos.

Toliau siūlyčiau paskaityti kitą mano įrašą apie pagrindines Facebook sąvokas.

Jeigu norite pasinerti giliau, nurodysiu keletą šaltinių, kurie supažindins su detalesne Facebook istorija :
Dokumentinis filmas apie Facebook ir jo įkūrėją Mark Zuckerberg

Aistis

SEO srityje dirbu jau daugiau nei 12 metų, per visą savo karjerą teko optimizuoti šimtus skirtingų svetainių, dirbti su įvairiais projektais, pasiekti itin gerų rezultatų paieškoje ir padidinti lankytojų srautus bei pardavimus.

Daugiau apie mane

Susiję įrašai

Kontaktai

Turite klausimų? Su manimi galite susisiekti įvariais būdais, tad pasirinkite sau patogiausią
Klaipėda, Dragūnų g.
+37062783190
info@aiskit.lt
Contact Form Demo (#3)
menu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram