Web Analytics

Kas yra sitemap ir kam jo reikia?

Sitemap tai failas, kuriame yra visos internetinės svetainės nuorodos, kurios turėtų būti indeksuojamos ir prieinamos visiems. Naudojant sitemap.xml failą pasirūpinate, kad Google ir kiti paieškų robotai lengviau surastu visus jūsų puslapius kuriuos norite rodyti paieškos sistemose. Kaip ir robots.txt jie yra randami toje pačioje papkėje ir gali būti viešai matomi bet kokios svetainės, pavyzdžiui - bbc.com/sitemap.xml

Ar sitemap.xml yra būtinas?

Jeigu neturite šio failo, tai nereiškia, kad Google ir kitos sistemos neras visų jūsų nuorodų, tačiau taip gali įvykti ir daug ilgiau užtrukti. Tad jeigu esate suinteresuoti atsirasti paieškoje, geriau būtų sukurti šį failą. Kaip ir robots.txt dažniausiai šie failai būna sugeneruojami automatiškai jeigu naudojate populiarų svetainės kūrimo įrankį tokį kaip wordpress. Taip pat jeigu naudojate betkokį SEO įskiepį pavyzdžiui Yoast, Rankmath, All in One Seo ir kitus.

Pagrindiniai scenarijai, kada tikrai verta kuo greičiau sukurti sitemap.xml?

  • Labai didelis internetinis puslapis
  • Naujai paleistas puslapis
  • Neturite vidinių nuorodų
  • Jeigu puslapis turi daug nuotraukų ir vaizdo medžiagos
  • Jeigu dažnai atnaujinate savo puslapių turinį

Kaip sukurti sitemap?

Naudojant wordpress ir kitus populiarus svetainės kūrimo įrankius, tiesiog galima sugeneruoti sitemap.xml failą. Jeigu neturite tokio pasirinkimo tada tiesiog sukurkite teksto failą, jį atsidarykite, nusikopijuokite pavyzdį ir vietoje example pakeiskite į savo nuorodas.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<urlset xmlns="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9">
  <url>
    <loc>http://www.example.com/1.html</loc>
    <loc>http://www.example.com/2.html</loc>
  </url>
</urlset>

Tada išsaugodami pasirinkite formatą - .xml ir failą įkelkite į pagrindinę puslapio papkę dažniausiai /public_html

Aistis

SEO srityje dirbu jau daugiau nei 12 metų, per visą savo karjerą teko optimizuoti šimtus skirtingų svetainių, dirbti su įvairiais projektais, pasiekti itin gerų rezultatų paieškoje ir padidinti lankytojų srautus bei pardavimus.

Daugiau apie mane

Susiję įrašai

Kontaktai

Turite klausimų? Su manimi galite susisiekti įvariais būdais, tad pasirinkite sau patogiausią
Klaipėda, Dragūnų g.
+37062783190
info@aiskit.lt
Contact Form Demo (#3)
menu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram