Web Analytics

Kaip naudotis Google Search Console ir kas tai yra? 2024

Google Search Console arba sutrumpintai GSC yra nemokamas įrankis sukurtas paties Google leidžiantis geriau suprasti puslapio SEO situaciją. Šis įrankis leidžia atlikti tokius veiksmus:

  • Pamatyti, kurie puslapiai nėra indeksuojami "Google".
  • Stebėti kokias pozicijas Google paieškoje užima įvairųs raktažodžiai.
  • Kokios internetinės svetainės yra patalpinusios nuorodą (backlink) į jūsų ir atvirkščiai.
  • Taip pat daugybę kitų funkcijų.

Kaip pradėti šiuo įrankiu naudotis?

Visų pirma turite pridėti savo puslapį prie Google Search Console ir patvirtinti, kad jūs esate tikrasis šios svetainės valdytojas.

Google Search Console paskyros sukūrimas
Google Search Console paskyros sukūrimas

Jeigu nepavyks naudojant 1 būdą, galite naudoti ir 2 (URL prefix), tokiu atveju reikės įkelti Google failą į savo svetainės /public_html papkę ir taip patvirtinti. Tačiau rekomenduoju naudoti pirmąjį būdą.

Google Search Console paskyros sukūrimas

Nusikopijuokite TXT įrašą ir iklijuokite jį svetainės talpinimo puslapyje. Pavyzdžiui Hostinger

Spaudžiame Add Record, tada grįžtame į Google Search Console ir spaudžiame Verify.

Viskas! Jūsų paskyra patvirtinta!

Kokią naudingą informaciją galime sužinoti Google Search Console įrankyje?

1. Kaip ir Google Analytics visų pirma galime sužinoti kiek kiekvieną dieną turėjome organinio srauto (paspaudimų paieškoje).

Performance

Paspaudę "Full report" matysime dar daugiau duomenų, tokius kaip CTR (paspaudimų dažnumą), vidutinę poziciją ir kitus. Taip pat šiuos paspaudimus galita grupuoti pagal užklausas, puslapius, šalis, įrenginius, datas ir panašiai.

Performance

2. Taip pat galime sužinoti kaip lankytojams sekasi naudotis mūsų internetine svetaine ir kokia jų patirtis. Pavyzdžiui gali per ilgai užsikrauti, neatitikti Core Web Vitals reikalavimų ir panašiai.

Coverage and Experience

3. Norint užtikrinti, kad jūsų nuorodos pasiekiamos Google paieškos robotams ir crawleriams galima pridėti ir patikrinti sitemap. Tai yra nuostabus įrankis atliekant pirmuosius SEO audito žingsnius arba ruošiantis atlikti vidinį SEO ir sutvarkyti esamas klaidas.

4. Galime lengvai sužinoti kokie mūsų svetainės puslapiai turi daugiausiai atgalinių nuorodų, vidinių nuorodų ir koks yra dažniausiai naudojamas tekstas (anchor) nurodant nuorodą į mūsų svetainę.

5. Taip pat norintiems sužinoti naujausią informaciją, tendencijas ir pasiūlymus pateiktus kaip ant lėkštutės galite pasinaudoti Search Console Insights puslapiu.

Search Console Insights

Rasite labai lengvai suprantamą puslapio peržiūrių apžvalgą ir vidutinę lankytojo trukmę.

Search Console Insights

Taip pat sužinosite kokie puslapiai yra patys populiariausi per paskutines 28 d., kaip žmonės suranda jūsų puslapį.

Search Console Insights

Kokie raktažodžiai yra ieškomiausi ir kokias paskutines nuorodas gavote iš kitų puslapių. Ir sužinosite iš kokių socialinių tinklų taip pat atsivedate lankytojų.

Search Console Insights

Aistis

SEO srityje dirbu jau daugiau nei 12 metų, per visą savo karjerą teko optimizuoti šimtus skirtingų svetainių, dirbti su įvairiais projektais, pasiekti itin gerų rezultatų paieškoje ir padidinti lankytojų srautus bei pardavimus.

Daugiau apie mane

Susiję įrašai

Kontaktai

Turite klausimų? Su manimi galite susisiekti įvariais būdais, tad pasirinkite sau patogiausią
Klaipėda, Dragūnų g.
+37062783190
info@aiskit.lt
Contact Form Demo (#3)
menu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram