Web Analytics

Internetinės svetainės migracija - kaip išsaugoti SEO naudą?

Kartais dėl įvairių priežasčių reikia keisti domeną, arba svetainės dizaino, o kartais net abu vienu metu. Jeigu jau turite nemažą įdirbį ir organinio srauto, migraciją turite atlikti taisyklingai, kitaip prarasite geras pozicijas ir gal net jų nesusigrąžinsite.

Ar verta pakeisti domeną?

Jeigu domeną keičiate be didelės priežasties, tai daryti yra šiek tiek rizikinga ir nerekomenduojama. Greičiausiai, kad keletą mėnesių vistiek pajausite organinio srauto sumažėjimą ir niekas negali duoti garantijų, kad srautas sugrįš.

Dažniausiai pasitaikančios domeno ar svetainės migracijos priežastys yra:

Domeno galūnės keitimas. Pavyzdžiui esate .lt rinkoje, bet norite žengti į tarptautinę rinką ir perkeliate svetainę ant .com

Keletos projektų suvienijimas. Galbūt jūsų abu projektai atlieka panašias funkcijas ir geriau turėti vieną stiprią internetinę svetainę nei kelias?

Prekės ženklo keitimas. Besikeičiantis pavadinimas, dizainas, spalvos ir panašiai.

Kaip atlikti domeno ar internetinės svetainės migraciją neprarandant lankytojų srauto?

Svarbiausia viską atlikti teisingai ir nepraleisti nei vieno punkto, nes būtent jūsų atveju tai gali būti kritinis veiksmas lemiantis prastesnius rezultatus.

1. Pasiruoškite kuo mažiau pokyčių, nes taip yra saugiau

Jeigu keičiate tik domeno pavadinimą, stenkitės kuo daugiau viską išlaikyti taip kaip yra. Struktūrą, turinio valdymo sistemą, svetainės turinį.

2. Išsisaugokite senos svetainės struktūrą

Galite pasinaudoti tokiais įrankiais kaip Screaming Frog arba Scrapebox ir nuskanuoti savo esamą internetinę svetainę. Nepamirškite nuskanuoti ir sitemap.xml, kad užtikrintumėte jog turite visus duomenis. Taip pat pažiūrėkite Google Analytics, kurie yra populiariausi puslapiai, kad jiems galėtumėte skirti daugiau dėmesio ir pasirūpinti, kad būtų tinkamai peradresuojami naudojant 301 būdą.

3. Nustatykite peradresavimus

Tai tikriausiai pats svarbiausias etapas norint taisyklingai perkelti svetainę ant kito adreso ar kitos struktūros. Užtikrinkite kad visi puslapiai ir kitos nuorodos apsilankius nuveda į tinkamus puslapius. Tai galite padaryti atlikdami 301 peradresavimą.

Jeigu jūsų struktūra ar puslapiai visai nesikeitė, tada galite tiesiog atlikti 301 peradresavimą tiesiai ant domeno. Tai galite padaryti nuėję į svetainę, kur pirkote savo domeną ir atlikti domain forwading. Nepamirškite pažymėti "path forwading", kad jūsų visi vidiniai puslapiai ir struktūra būtų pasiekiama.

Namesilo domeno peradresavimo pavyzdys

Jeigu struktūra pasikeitė, tada reikės šiek tiek rankinio darbo.

Priklausomai nuo to kur esate patalpinę savo internetinę svetainę gausite suvesti visas senas nuorodas vedančias į naujas. Pavyzdžiui naudojant hostinger peradresavimai atrodo taip:

Peradresavimo pavyzdys

Jeigu senosios svetainės puslapis neturi naujo atitikmens, tiesiog peradresuokite į pagrindinį puslapį.

4. Patikrinkite ar peradresavimai veikia

Atlikus perdaresavimus įsitikinkite, kad jie atlikti teisingai. Bandykite atidaryti puslapį naudojant senas nuorodas ir žiūrėkite ar atsiduriate tame puslapyje kuriame ir turėtumėte.

5. Pakeiskite vidines nuorodas

Tikriausiai ne viename įraše būsite įkėlę vidinę nuorodą į kitą savo puslapį. Nors peradresavimai ir atlikti, rekomenduojama nuorodas pakeisti į naujas, kad sumažintumėte perdaresavimų kiekį.

6. Google Search Console - praneškite apie tai Google

Jeigu migravote iš vieno domeno į kitą, būtinai apie tai turite pranešti Google, kitaip nauja svetainė gali būti traktuojama kaip duplikuotas turinys. Jeigu neturite Google Search Console, pirmiausia jums reikia susikurti paskyrą senam domenui ir naujam, instrukcijos kaip tai padaryti šiame įraše - Kaip sukurti Google Search Console.

Kai jau turite sukūrę GSC paskyras abiem domenam, tada reikia:

Google Search Console svetainės migracija

Atlikus šiuos veiksmus dar kartą patikrinkite ar yra atlikti visi perdaresavimai ir tada pamažu visa galia ir atgalinių nuorodų bazė bus perduodama naujai svetainei.

7. Neatiduokite savo senojo domeno

Nors senasis domenas ir nebebus naudojamas, rekomenduojama jį visada pratęsti, kitu atveju bet kas įsigijęs senąjį domeną gali perdaryti svetainę pagal savo idėją ir džiaugtis jūsų sunkiu įdirbiu. Tad pasirūpinkite, kad už domeną būtų mokama laiku ir visada būtų atnaujinamas bei nukreiptas į naująjį.

8. Pasirūpinkite geriausiomis nuorodomis

Nerekomenduoju to daryti su visais backlinkais, bet norint kuo greičiau perduoti visą galią naujam domenui paprašykite, kad jūsų geriausios atgalinės nuorodos būtų pakeistos į naująjį domeną.

9. Kreipkitės į profesionalus

Visada turėkite omenyje, kad kiekviena klaida gali kainuoti didžiulius pinigus dėl sumažėjusio srauto, kai tuo tarpu profesionalios SEO paslaugos gali kainuoti daug mažiau bei sutaupyti jūsų laiką.

Pabaiga

Kaip matote migracija nėra sudėtingas procesas, bet svarbiausia viską daryti paeiliui ir nieko nepamiršti. Taip pat primenu, kad migracija turėtų būti atliekama tik gerai pasvėrus riziką ir poreikį, kitu atveju geriau susilaikyti.

Aistis

SEO srityje dirbu jau daugiau nei 12 metų, per visą savo karjerą teko optimizuoti šimtus skirtingų svetainių, dirbti su įvairiais projektais, pasiekti itin gerų rezultatų paieškoje ir padidinti lankytojų srautus bei pardavimus.

Daugiau apie mane

Susiję įrašai

Kontaktai

Turite klausimų? Su manimi galite susisiekti įvariais būdais, tad pasirinkite sau patogiausią
Klaipėda, Dragūnų g.
+37062783190
info@aiskit.lt
Contact Form Demo (#3)
menu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram